• Távolítsák el Horthy Miklós szobrát a Szabadság térről!
    Horthy Miklós kormányzása alatt 430 ezer magyar zsidót deportáltak koncentrációs táborokba. Elfogadhatatlan, hogy ilyen történelmi hagyatékkal az egykori kormányzó szobra kitüntetett helyen van Budapesten. Azonnal távolítsák el a Horthy-szobrot ezzel tisztelegve a több százezer meg- és elhurcolt magyar zsidók emléke előtt!
    4 119 a 5 000 Aláírásból
    Készítette: Luca Soltész
  • Legyen minden étteremben ingyenesen elérhető csapvíz!
    A klímaváltozás következtében egyre nő a hőmérséklet hazánkban és ez közegészségügyi kockázatokat rejt. Arra kérjük a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát, hogy kezdeményezzen új szabályozást és legyen mindenkinek ingyenes elérhető csapvíz az éttermekben országszerte!
    682 a 800 Aláírásból
    Készítette: Luca Soltész
  • Az egészséges füstmentes Monorért.
      Indoklás  A nyílttéri avar- és kerti hulladék égetése jelentős légszennyezéssel jár, amely károsan hat a lakosság egészségére, különösen a gyermekekre, idősekre, allergiás és légzőszervi betegséggel élő emberekre.  A füst és a kellemetlen szag rendszeresen rontja a monori lakosok életminőségét. A pénteki égetések sok esetben ellehetetlenítik a szellőztetést, a kertben tartózkodást, valamint a szabadtéri programokat.  Úgy véljük, hogy a mai környezetvédelmi és egészségügyi elvárások mellett a nyílttéri avarégetés már nem tekinthető korszerű megoldásnak. Számos magyar település már megszüntette vagy jelentősen korlátozta ezt a gyakorlatot, helyette komposztálást, zöldhulladék-elszállítást és egyéb fenntartható megoldásokat támogat.  Kérjük az Önkormányzatot, hogy a lakosság egészségének és életminőségének védelme érdekében vizsgálja felül a jelenlegi szabályozást, és vezesse ki a nyílttéri avar- és kerti hulladék-égetés lehetőségét Monoron.  Bízunk benne, hogy Monor városa is olyan irányba lép tovább, amely a tisztább levegőt, az egészségesebb környezetet és a korszerűbb hulladékkezelési megoldásokat támogatja. 
    135 a 200 Aláírásból
    Készítette: Gábor Morvai Picture
  • Legalább a mi diákjaink legyenek biztonságban!
    Tudjuk, hogy sokan szörnyülködtök a Gázában történő események, az embertelen helyzet és az ezzel kapcsolatos általános érvényű tehetetlenség miatt.  Ezúton arra kérünk titeket csatlakozzatok a petíciónkhoz, hogy mi Magyar emberek is tudjunk valamit tenni a térséget sujtó katasztrófa enyhítéséért és a 23 Magyarországon tanulni vágyó diák kimenekítéséért. Ez bár kicsi dolognak tünhet, ám annak a 23 Stipendium Hungaricum ösztöndíjat elnyert diáknak az életet jelentheti.
    1 380 a 2 000 Aláírásból
    Készítette: Palesztin-Magyar Mozgalom
  • Elég volt! – Biztonságos utcákat és parkokat akarunk a XI. kerületben!
     Újbuda a mi otthonunk, és a biztonság nem lehet politikai alku tárgya! Ha félsz lemenni a Kelenföldi pályaudvarra, elmenni a Bikás parkba, netalán átmenni a Móricz körtéren, ha aggódva állsz a megállóban vagy félve szállsz fel buszra, villamosra, ha nem mered a gyermekedet egyedül elengedni iskolába vagy edzésre, vagy ha felháborít, hogy adófizető, jogkövető polgárként neked kell elmenekülnöd az agresszív alakok elől az utcán, akkor ez a te ügyed is. A hatóságok és a kerület vezetése eddig felelősséghárítással, látszatintézkedésekkel lerázta magáról a problémát, de ha több ezren követeljük egyszerre a változást, nem fordíthatják el a fejüket. Egyetlen aláírás is számít, hogy megmutassuk: a tisztességes többség nem hátrál meg a köztörvényes randalírozás elől. Csatlakozz! Írd alá most, írd le a tapasztalataidat, véleményedet és szerezzük vissza Újbuda biztonságát, mielőtt túl késő lesz! 
    6 065 a 7 000 Aláírásból
    Készítette: Norbert Gál
  • NYÍLT LEVÉL a miskolci önkormányzati média megújításáért és a MIKOM vezetésének lemondásáért
      Meggyőződésünk, hogy Miskolc közéletének hitelessége és a helyi nyilvánosságba vetett bizalom csak akkor állítható helyre, ha a jelenlegi, politikailag elfogult és szakmailag vitatható gyakorlat megszűnik, és annak személyi következményei is levonásra kerülnek. Miskolc többet érdemel.  
    53 a 100 Aláírásból
    Készítette: Lujza Sikoparija Picture
  • Állítsuk vissza a Magyar Himnusz méltóságát az eredeti, Erkel-féle ismétléssel!
    A nemzeti jelképek hitelességének jegyében javaslom a Himnusz hivatalos állami protokoll szerinti előadásmódjának felülvizsgálatát. Javaslatom lényege: A Himnusz jelenleg használt előadásmódjában állítsák vissza az utolsó sor megismétlését, Erkel Ferenc eredeti szerzői szándéka szerint. Szakmai indoklás: Szerzői hűség: Az Országos Széchényi Könyvtár Zeneműtárában őrzött eredeti, 1844-es Erkel-kézirat (jelzete: Mus. ms. 1) egyértelműen tartalmazza az ismétlőjelet a versszakok zárósoránál. Történelmi párhuzam: A Szózat esetében a mai napig élő gyakorlat az utolsó sor ismétlése. Erkel eredeti koncepciója szerint a Himnusz is ezzel a szerkezettel teljes. Közösségi élmény: Az ismétlés visszaállítása – a jelenlegi méltóságteljes tempó megtartása mellett is – dinamikusabbá és átélhetőbbé tenné a közös éneklést. Hiteles szakmai források: Az Erkel Ferenc Társaság tanulmánya: erkeltarsasag.hu https://www.erkeltarsasag.hu/index.php?page=menupont&oldal=208 Erkel eredeti Hymnusza közének számára (B-dúr) - MÁV Szimfonikus Zenekar, Szt. Alberik Kórus, vez. Somogyváry Ákos - (WMA formátum) Rekonstrukciós videó az eredeti partitúra alapján: https://youtu.be/t4dCfVgKBuI?is=hkEx0mg7WzVrCpMP
    13 a 100 Aláírásból
    Készítette: Dávid Németh
  • Stop a bérrollereknek! Tiltsuk ki a bérrollereket párizsi mintára Győr városából!
    Ha egyetértesz az alábbiakkal, kérlek csatlakozz.  10.000 fő elérése esetén hivatalosan benyújtjuk Győr város Polgármesterének a petíciót. Végignézve a városon, mindenhol ugyanazt látjuk: szanaszét hagyott bérrollerek az utakon és a járdán cikázó, szabálytalankodó rolleresek, és a hétvégi bulik utáni ittas száguldozás.  Nem ritka, hogy 2fő vezet egy rollert, ami önmagában is tilos, balesetveszélyes.  Ha Neked is fontosabb a győri polgárok biztonsága mint a szolgáltatók profitja, kérlek csatlakozz.
    22 a 100 Aláírásból
    Készítette: András Horváth Picture
  • Legyen a sakk Magyarországon kiemelt stratégiai sportág!
    A petíció keretében 50 ezer aláírást szeretnék összegyűjteni, amellyel aztán a döntéshozókhoz fordulhatunk annak érdekében, hogy Magyarország kormánya kiemelt stratégiai sportággá nyilvánítsa a sakkot. Ha támogatod, hogy összeszerelő üzem helyett ész- és tudásalapú társadalmunk legyen, kérlek, írd alá ezt a petíciót!  Legyen a sakk kiemelt stratégiai sportág Magyarországon! 
    1 826 a 2 000 Aláírásból
    Készítette: Kristóf Péter Picture
  • Minden gyermek egyformán számít – gyermekközpontú családtámogatást
    Miért fontos ez? Mert a gyermek nem választja meg, hány testvérrel születik, milyen családba érkezik, vagy hogy a szülei milyen élethelyzetben vannak. Mégis ő is megérzi a támogatási rendszer különbségeit. Ez az ügy nem a többgyermekes családok ellen szól, és nem arról szól, hogy bárkitől elvegyünk bármit. Sokkal inkább arról, hogy a családpolitika középpontjában valóban a gyermekek és a valós élethelyzetek álljanak. Sokan nem azért vállalnak kevesebb gyermeket, mert nem szeretnének nagyobb családot, hanem mert a lakhatás, a kiszámítható jövő, a munkaerőpiaci bizonytalanság, az oktatás vagy az egészségügy állapota valós akadályt jelent. Nem minden család indul ugyanonnan, és nem mindenki ugyanazokkal a lehetőségekkel hoz döntéseket. Vannak olyan gyermekek is, akik nem választásból nőnek fel testvér nélkül. Bár minden gyermek fejlődése egyedi, a testvérkapcsolatok hiánya bizonyos esetekben fokozhatja a magány érzésének kockázatát, és szűkebb mindennapi társas közeget jelenthet. Ezért különösen fontos, hogy a támogatási rendszer ne mélyítse tovább a meglévő különbségeket. A kutatások is egyre inkább arra mutatnak rá, hogy a demográfiai problémákat önmagukban a pénzügyi ösztönzők és támogatások nem oldják meg tartósan. Legalább ilyen fontos a biztonságérzet, a stabil jövőkép és a valódi életfeltételek megléte. Ha egyetértesz azzal, hogy a gyermekek érdekei, az arányosság és a valós élethelyzetek nagyobb hangsúlyt érdemelnek a családpolitikában, csatlakozz hozzánk. Mert hosszú távon nem csak támogatásokat építünk – hanem jövőt a gyermekeinknek.
    546 a 600 Aláírásból
    Készítette: Sara Toth
  • Szeptember 13-án legyen Csobánkán az időközi önkormányzati választás!
    Ha egyetértesz azzal, hogy ne a nyári szabadságolások idején, hanem a törvényes kereteknek megfelelően, szeptember 13-án legyen Csobánkán az időközi választás dátuma, akkor írd alá a petíciót!
    221 a 300 Aláírásból
    Készítette: Csobi Egyesület Picture
  • Petíció az átlátható és nyitott önkormányzati működésért
    Mindannyiunk életére hatással vannak a helyi képviselők munkája és  önkormányzatok döntései: a település állapota, a közösségi terek, a fejlesztések, a közpénzek felhasználása  és ezeken keresztül a falu jövője. Mégis sok helyen nehéz/lehetetlen hozzáférni azokhoz az információkhoz, közadatokhoz, amelyek alapján megérthetnénk, mi történik a saját közösségünkben. Az átláthatóság nem politikai kérdés, hanem a bizalom alapja, ráadásul a jogszerű működés alapja. Ha a döntések nyilvánosak, az információk könnyen elérhetők, és a lakosok időben értesülnek a fontos ügyekről, akkor erősebb, összetartóbb és felelősebben működő közösségek jöhetnek létre. Amíg a képviselőtestületek és polgármesteri hivatalok  megtehetik, hogy kvázi titokban üléseznek és döntenek, addig nem kell csodálkoznunk azon, hogy szépen lassan minden leépül(t). Ez a kezdeményezés nem a konfliktusokról szól, hanem arról, hogy a törvényes, átlátható és polgárbarát működés természetes legyen minden magyar településen.  Ha lehet, akkor európai módon, 21.-századi megoldásokkal. Ha Ön is fontosnak tartja, hogy a helyi közösségekben nagyobb legyen a bizalom, az elszámoltathatóság és a részvétel lehetősége, kérjük, csatlakozzon petíciónkhoz! Csatlakozz aktivistának ezen az űrlapon!
    255 a 300 Aláírásból
    Készítette: Kovács Béla Dániel Picture