-
Védjük meg az Aranyosvölgyet!Veszprém egyik legfontosabb zöldterülete, az Aranyosvölgy több, egymással összefüggő ingatlanfejlesztés célpontjává vált. A tervezett lakóparkok és átminősítések jelentős hatással lehetnek a város zöldfelületeire, a Séd-völgy ökológiai rendszerére, a vízbázis-védelemre, a közlekedésre és az életminőségre. A veszprémieknek joguk van ahhoz, hogy a döntések előtt teljes körű tájékoztatást kapjanak, és érdemben beleszólhassanak városuk jövőjébe. Az Aranyosvölgy közös természeti örökségünk és Veszprém jövőjének része. Nem lehet egy tollvonással építési terület!3 372 a 4 000 AláírásbólKészítette: aPont Veszprém
-
Ne adjuk a Holdvilág-ároktól 2 km-re ugyanazt a nevet egy másik ároknak!Csobánka Község Önkormányzata helyi természeti értékei védelmére természetvédelmi rendeletet alkot, amelynek társadalmi véleményezési időszaka 2026. július 20-áig tart. Ezután hoz döntést Csobánka Önkormányzatának Képviselő Testülete. Szeretnénk az aláírásokat a határidő lejárata előtt egy munkanappal, 2026. júlis 17-én leadni az Önkormányzaton.21 a 100 AláírásbólKészítette: Oszoly Kör
-
Közösen a Délegyházi-tavakért: Kérjük a vízszintcsökkenés kivizsgálását és a tavak megmentését!A délegyházi tavak mindannyiunk közös értékei: meghatározzák a környezetünket, az élővilágot és a mindennapi életünket. Az okokat nagy valószínűséggel már ismerjük, ezért azt szeretnénk, hogy az illetékes hatóságok ezeket alaposan kivizsgálják, és tegyék meg a szükséges lépéseket a tavak állapotának további romlása megállítása, valamint helyreállítása érdekében. Mindannyiunk érdeke, hogy választ kapjunk, és megőrizzük a tavakat a jövő generációi számára. Minél többen csatlakozunk, annál nagyobb az esélye, hogy valódi kivizsgálás történjen.1 307 a 2 000 AláírásbólKészítette: Anna Mészáros
-
Legyen nyilvános közösségi vita az esztergomi Prímás-sziget jövőjérőlA Prímás-sziget jövője közös ügyünk. A fejlesztések csak akkor szolgálják Esztergom érdekeit, ha azok átlátható módon, a helyi közösség bevonásával valósulnak meg.3 a 100 AláírásbólKészítette: Erika Fábián
-
Nyílt levél Nyíregyháza döntéshozóinak a Környezetvédelem Világnapja alkalmábólVárosunk döntéshozói felelősen, koncepciózusai, hosszú és rövidebb távú stratégiák mentén dönthetnek a lakosság életminőségéről. Úgy érezzük, ezeknél a döntéseknél nem élvez prioritást a klímaváltozás kockázataira való felkészülés. Petíciónkkal annak szeretnénk hangot adni, hogy állampolgárként, helyi lakosként városunk vezetőitől elvárjuk, hogy kezdjenek foglalkozni ezzel az égetően aktuális kérdéssel. Ha Ön is egyetért a fent megfogalmazottakkal, csatlakozzon hozzánk és írja alá petíciónkat!148 a 200 AláírásbólKészítette: Akciócsoport Zöld
-
Az egészséges füstmentes Monorért.Indoklás A nyílttéri avar- és kerti hulladék égetése jelentős légszennyezéssel jár, amely károsan hat a lakosság egészségére, különösen a gyermekekre, idősekre, allergiás és légzőszervi betegséggel élő emberekre. A füst és a kellemetlen szag rendszeresen rontja a monori lakosok életminőségét. A pénteki égetések sok esetben ellehetetlenítik a szellőztetést, a kertben tartózkodást, valamint a szabadtéri programokat. Úgy véljük, hogy a mai környezetvédelmi és egészségügyi elvárások mellett a nyílttéri avarégetés már nem tekinthető korszerű megoldásnak. Számos magyar település már megszüntette vagy jelentősen korlátozta ezt a gyakorlatot, helyette komposztálást, zöldhulladék-elszállítást és egyéb fenntartható megoldásokat támogat. Kérjük az Önkormányzatot, hogy a lakosság egészségének és életminőségének védelme érdekében vizsgálja felül a jelenlegi szabályozást, és vezesse ki a nyílttéri avar- és kerti hulladék-égetés lehetőségét Monoron. Bízunk benne, hogy Monor városa is olyan irányba lép tovább, amely a tisztább levegőt, az egészségesebb környezetet és a korszerűbb hulladékkezelési megoldásokat támogatja.135 a 200 AláírásbólKészítette: Gábor Morvai
-
Készítsenek forgalmi hatástanulmányt a dunakanyari turisztikai beruházások megkezdése előttNem a fejlesztések ellen vagyunk. Azt szeretnénk, hogy a Dunakanyar ne váljon túlterhelt turisztikai folyosóvá, ahol a helyiek életminősége háttérbe szorul. A Dunakanyar nem egy átmenő parkoló vagy rendezvényzóna. Élő települések és érzékeny természeti területek együttese, amely hosszú távú, felelős tervezést érdemel. A Tegyünk Együtt a Dunakanyarért csapata140 a 200 AláírásbólKészítette: Erika Fábián
-
Állítsák meg a Dunaharaszti–Alsónémedi határára tervezett kavicsbánya megnyitását!Állítsák meg a Dunaharaszti–Alsónémedi határára tervezett kavicsbánya megnyitását! A Kristály lakópark közvetlen közelében, lakóingatlanoktól mindössze kb. 75–100 méterre egy közel 19 hektáros kavics- és sóderbánya megnyitását tervezik. A projekt főbb adatai: • évi kb. 250 000 m³ kitermelés • napi több ezer tonnányi szállítás • 6:00–22:00 közötti működés • éveken át tartó zaj-, por- és közlekedési terhelés A helyi lakosok több éve próbálják felhívni a figyelmet arra, hogy a térség már most is jelentős környezeti és közlekedési terhelés alatt áll. Az ügyben lakossági fórumok, sajtómegjelenések, bírósági eljárások és civil összefogás is indult. Bár a környezethasználati engedély ügyében elsőfokú bírósági döntés született, az ügy még nem zárult le, további jogi lépések várhatók. Mi, alulírottak kérjük: • a bánya megnyitásának felülvizsgálatát, • a lakosság érdekeinek és egészségének fokozott figyelembevételét, • valamint annak megakadályozását, hogy közvetlen lakókörnyezet mellett ilyen mértékű környezetterhelő beruházás valósuljon meg. Nem fejlesztés ellen vagyunk. Az élhető környezet mellett állunk ki.592 a 600 AláírásbólKészítette: Ágnes Bálintné Vékony
-
👇KERTVÁROST VAGY ÓRIÁSBERUHÁZÁST Nyíregyházán? Álljunk ki közösen a Sóstói-erdő nyugalmáért!Ne hagyjuk, hogy a jövő generációi már csak enyészetet lássanak ott, ahol ma még a természet az úr!533 a 600 AláírásbólKészítette: Viktória Décsiné Füzessi
-
Lakópark? NEM! Védjük meg a Turul-Hegyoldalt!A kormány az április 9.-ei Magyar Közlönyben közzétett határozatában kiemelt lakóparki beruházássá nyilvánította a Turul-Hegyoldal Panoráma út melletti területét. Ez azt jelenti, hogy a jogszabályok szerint a kormány teljes egészében kizárta a tatabányai lakosokat és a döntéshozókat a beruházásról való döntésből és átlépett felettünk. Jelen petíció lehetőséget jelent a Tatabányaiknak a terület beépítése elleni tiltakozásra. Egy minimum 250 lakást érintő beruházás, ami ráadásul természetvédelmi területen történne nem valósulhat meg a "fejünk felett." Támogatás bankkártyával Egyszeri 500 Ft-tal Egyszeri 1000 Ft-tal Egyszeri 5000 Ft-tal Havi 500 Ft-tal Havi 1000 Ft-tal Havi 5000 Ft-tal Támogatási információk Fizetési szolgáltató: Barion1 229 a 2 000 AláírásbólKészítette: Dávid Renczes
-
Petíció az Alteo Circular környezetszennyező hulladékkezelési tevékenysége ellen KistarcsánCsatlakozz aláírásoddal petíciónkhoz! Védjük meg a Kistarcsán és környékén élők egészséghez, tiszta levegőhöz és környezethez való jogát! Állítsuk meg a lakóövezettől pár méternyire folytatott szennyező tevékenységet! Támogatás bankkártyával Egyszeri 500 Ft-tal Egyszeri 1000 Ft-tal Egyszeri 5000 Ft-tal Havi 500 Ft-tal Havi 1000 Ft-tal Havi 5000 Ft-tal Támogatási információk Fizetési szolgáltató: Barion2 086 a 3 000 AláírásbólKészítette: Krisztina Farkas
-
Ne tegyék tönkre a parkot a Hauck iskola előtt! Vegyék figyelembe a gyerekek és a lakosság igényeit!Az iskola előtti, forgalomtól elzárt parkos rész megszüntetése, a fák jelentős részének kivágása növelné az iskola környezetének zaj- és porterhelését, rontaná a helyi klimatikus viszonyokat. Délután a gyerekekre várakozó szülők és a kisebb testvérek most ezen a részen biztonságosan várakozhatnak, beszélgethetnek, játszhatnak. Az útépítéssel többek között a gyerekek kedvenc mászófája is kivágásra kerülne. Az önkormányzati képviselők az átalakítást informálisan azzal indokolják, hogy a jelenlegi zsákutcában manőverező autók veszélyeztetik az iskolás gyerekeket. Ezzel szemben az iskolát gyalogosan megközelítő gyerekeknek az új megoldás kifejetten rosszabb lenne, a terv nem tartalmaz semmilyen, a biztonságos gyalogos forgalmat segítő megoldást, azt kizárólag az iskolához autóval érkezőkre optimalizálták. Az iskola előtti K+R parkolóhelyek ráadásul úgy helyezkednének el, hogy a parkoló autó mind a négy oldalánál bármikor megjelenhetne egy mozgó jármű, így vélhetően ez az autóból kiszálló gyerekek biztonságát sem növelné. A Kálvária utcán a tervekben szereplő 12 db új parkolóhely (a már meglévőkkel együtt 15 db) létesítése önmagában bőven elegendő lehetne az iskola autós megközelítésének javítására, a K+R parkolók és a park helyére tervezett út, ezáltal az iskola élhető zöld környezetének jelentős károsítása ehhez teljesen szükségtelen. A jelenlegi zsákutca Kálvária utca felé történő megnyitása vélhetően jelentős extra forgalmat generálna az amúgy is zsúfolt Kálvária utcában. A gyerekek biztonságát más módszerekkel hatékonyabban lehetne növelni, jóval kisebb anyagi ráfordítással. Ha az iskola bejárata előtti részen az átépítési tervhez hasonlóan csak öt parkolóhelyet szeretnének biztosítani, akkor még a park forgalomtól elzárt területe is növelhető lenne, ezáltal közvetlenül az iskola bejárata előtt teljesen megszűnhetne az autóforgalom. A templom melletti sétányról az iskola kapujáig akadálymentes járda épülhetne, ezáltal a 10-es út lámpás csomópontja felől érkezőknek egyáltalán nem kellene autóforgalmat keresztezniük. Támogatás bankkártyával Egyszeri 500 Ft-tal Egyszeri 1000 Ft-tal Egyszeri 5000 Ft-tal Havi 500 Ft-tal Havi 1000 Ft-tal Havi 5000 Ft-tal Támogatási információk Fizetési szolgáltató: Barion439 a 500 AláírásbólKészítette: Anikó Urbán
.png)









