Ugrás a fő tartalomra

Címzett: Magyar Péter miniszterelnök, Pósfai Gábor belügyminiszter, Dr. Kátai-Németh Vilmos Szociális és Családügyi Miniszter!

Legyen a minimálbér szintjéhez igazitva a Rokkantsági járadék és a Fogyatékossági támogatás!

2018. Szeptember 26-án indítottam el a Petíciót Autizmussal élő felnőttként, hogy méltó emelés legyen a Rokkantsági járadéknál és a Fogyatékossági támogatásnál.

2020. Augusztus 5-én adtam le aHang csoporttal együtt, az Emberi Erőforrások Minisztériumában a Petíciómat a 12.187 fő aláírásával együtt, sajnos elutasításra került a Petícióm.

Viszont a jó hír hogy, az egyik csatát sikeresen megnyertem: mivel 2022. November 9-én a Belügyminisztériumba adtam le a Petíciómat aHang csoporttal együtt, és a Rokkantsági járadék összege 2023. Január 1-től 50.000 Ft felett lett a 15%-os Nyugdíj emelés végett.

Viszont van még tenni valóm, hogy a Rokkantsági járadéknál, a Minimálbér szintjéhez emelést bevezessék, ami minden év Január hónapjában elérné a Minimálbér szintjét. És a Fogyatékossági támogatás összege is elérje a Minimálbér szintjét.
 
És a fogyatékossággal élő gyermekek száma, és a fogyatékossággal élő felnőttek száma évről-évre egyre jobban növekszik Magyarországon belül is. Fejlődik a diagnosztika az orvos tudomány keretein belül.

2026-ban került bevezetésre a 14. havi Nyugdijszerű ellátás, ami a Rokkantsági járadékot és a Fogyatékossági támogatást is érintette. Viszont csak a 25%-át fizették ki a 14. havinak, mikor a kettős mércés emelést a FIDESZ-KDNP kormánya eltörölte a Nyugdijaknál és a Nyugdijszerű ellátásoknál, igy csak az Infláció bizonyos százalékával emelkednek évről-évre de a a Minimálbér bizonyos százalékával együtt pedig nem nőnek. Magyarán le szakadt a Bruttó havi Minimálbér emelésével, a nyugdijak és a nyugdijszerű ellátások összegei. 

Miért fontos?

Egyik fontos lépés megvalósult: a Rokkantsági járadék 50.000 Ft-ra emelése 2023. január 1-vel, ami 2022. December 13-án hivatalos döntés született erről.

Viszont a növekvő infláció miatt muszáj lesz a Rokkantsági járadéknál, és a Fogyatékossági támogatásnál bevezetni a Minimálbérre való emelést. Nagy szükség lenne a 120.000 Ft-os Rokkantsági járadékra, és a 120.000 Ft-os Fogyatékossági támogatásra, és fontos lenne eltörölni a Fogyatékossági támogatásnál az Alapösszeget és az Emelt összeget, és helyette egységes összegű lenne 120.000 Ft-os Fogyatékossági támogatás összege. És fontosnak tartom, hogy ha 14. havi nyugdij és a 14. havi nyugdijszerű ellátások 100%-os összege ki legyen fizetve 2027. Január 1-től vagy 2028. Január 1-től.

Akik nem szorulnak ápolásra a fogyatékossággal élő emberek közül, és nem végeznek otthon ápolást sem a fogyatékossággal élő emberek küzül nem jelenti az a dolgot, hogy jól élnek anyagilag mert nagyon kevés fogyatékossággal élő embernek van Középfokú (Érettségivel) járó iskolai végzettségük, és még kevesebben vannak azok akiknek van Felsőfokú (Diplomával) járó iskolai végzettségük. Vagy Érettségi nélküli piacképes szakmájuk keveseknek van. És úgy vagyok vele, hogy azok a fogyatékossággal élő felnőtt cselekvőképes személyek, akiknek nincs Érettségi bizonyitványuk önhibájukon kivül, vagy rendeldelkeznek Egyetemi Diplomával és legalább 4 féle idegen nyelvből felső fokú Nyelvizsga bizonyitványal, anyanyelvi szinten társalgási képességgel, és 8. Általános iskolai végzettséget igénylő munkakörben kénytelenek dolgozni, ők hagy döntsék el 15-20 év munkaviszonyuk után, hogy szeretnének-e 15-20 év után is dolgozni járni a nyilt munkaerő piacon vagy a védett Szociális intézményes Fejlesztő foglalkoztatói munkahelyen vagy sem.

Mig a gondnokság alatt álló felnőtt fogyatékossággal élők pedig közösen a gondnokaikkal együtt hagy döntsék el, hogy szeretnének-e 15-20 év munkaviszony után dolgozni járni vagy sem. Úgy vagyok vele, hogy nagyon kevés fogyatékossággal élő ember fog tudni 40 évet vagy annál tovább dolgozni járni.


Pl. Enyhén értelmi fogyatékossággal élőknek, és ép értelmi képességű de képesség zavaros Autista emberek nagyon ritkán tudnak eljutni, a Középfokú vagy Felsőfokú iskolai végzettségig.

És a fogyatékosság állapotától függően kaphatnak jól fizető állást, még a felső fokú iskolai végzettséggel rendelkezők is. De nem minden esetben van sajnos így.



Hogyan lesz kézbesítve

Személyesen aHang csoporttal fogom elküldeni a Miniszterelnöki hivatalba, Belügyminisztériumba Szociális és Családügyi Minisztériumban. De ha ez nem lesz elég akár segítség mellett, a Strasbourgi emberi jogok Bíróságához is elküldöm az érintett Petíciómat postai levél útján. Remélem lesz ebben segítségem.

Kategória

Frissítések

2020-12-03 18:34:21 +0100

Ha nem lenne a COVID-19 járvány és nem lennék nehéz helyezetben anyagilag, az 5,5 hónapos munkahelyem zárva tartása miatt, akkor sokkal boldogabban vártam volna a Mikulás napot és a Karácsonyi ünnepeket meg a Szilvesztert és az Újévet is.

Szeptember 7-óta nyitott újra a munkahelyem de nem sokat ért számomra az elmúlt 3 hónap, mert Magyarországon belül a legkevesebb fizetést kapják a Fejlesztő foglalkoztatásban dolgozó Fogyatékossággal élő emberek.

December 3. a Fogyatékossággal élő emberek világnapja, és remélem talán kapok valami jó hírt mi lett a Petíciómmal.

2020-12-02 17:51:02 +0100

Hurrá lett apró örömöm nekem is igaz csak 1 csepp a tengergerben, de így is nagy öröm számomra a COVID-19 járvány miatt és a Karácsonyi ünnepekhez közeledve.

2020. Novemberében amikor meg kaptam, a kisebb emelésen átesett Rokkantsági járadékomat az egyszeri kiegészítéssel: még nem is reménykedtem és nem is bíztam abban, hogy 2020. Decemberében meg marad a Rokkantsági járadéknál a Novemberi emelés.

És.... megmaradt hála a jó égnek!!! És 2021. Januárjában a Novemberi 1,2%-os emelésre fog rá menni a 3%-os emelés a Rokkantsági járadékomra nekem is!!!

2020. Decemberében a Fogyatékossági támogatásnál bár nem történt a Novemberi emeléshez hasonló emelés, viszont egyszeri 1 hónapra érvényes kiegészítést kaptam én is úgy mint a Rokkantsági járadéknál az egyszeri 1 hónapra érvényes kiegészítésnél volt.

Már ez is valami, mert az apró lépésekből lesznek a nagy lépések!!! Nagy öröm számomra és remélem sokak számára is.

2020-11-27 17:21:53 +0100

https://mediaklikk.hu/cikk/2020/11/24/jonak-lenni-jo-eletre-szolo-elmenyekkel-gazdagodnak-az-autista-gyermekek/

Jó lenne ha életre szóló élményben az Autizmusban élő felnőttek is gazdagodhatnának!

2020-11-19 19:45:20 +0100

Az lenne legjobb ha a kijárási korlátozás nem szünne meg December 11-után, hanem addig tartana Magyarországon belül amíg az összes ember be nem lesz oltva a COVID-19 vakcina ellen. És a Karácsonyi vásárnak és a Mikulás napozásnak meg a Szilveszternek is elkéne maradnia, mert ha meg lesz tartva akkor újra emelkedhet a járvány görbe.

2020-11-10 18:30:16 +0100

Sajnos nem derült ki, hogy Novák Kalatin tárca nélküli Miniszerhez vagy a Fülöp Attila Államtitkár úrhoz vagy Prof. Dr. Kásler Miklós Miniszter úrhoz került-e. Arra nem kaptam választ sajnos. És arra sem, hogy mért nem kapnak a Nyugdíjasok és a Nyugdíjszerű ellátásban részesülök Nyugdíjprémiumot a COVID-19 járvány végett.

2020-11-07 09:15:17 +0100

Éllítólag a Novák Katalin Tárca nélküli Miniszterhez került a Petícióm, de hogy a Novák Katalin Miniszter asszony az Országgyálés elé fogja-e vinni a Petíciómat, vagy sem azt csak a Hang csoport segítségével fogom tudni megoldani.

De egy tuti ha 2021. tavaszi Országgyűlési időszak alatt nem kerülne be a Petícióm az Országgyűlés elé, hanem csak az irat megsemmisítőbe kerülne nem lesz veszve semmi sem, mert újra kinyomtatásra kerül a Petícióm és 2021. Augusztusában, újra le lesz adva a Petícióm és ha szükséges akkor még lesz ebben tüntetés is.

2020-11-01 14:00:49 +0100

https://merce.hu/2020/10/31/teli-cipo-fogorvos-egy-szep-karacsony-erre-koltenek-a-szocialis-agazat-dolgozoi-az-500-ezer-forintos-pluszjuttatast/

Én meg annak örülné ha lenne 250.000 Ft megtakarított pénzem, és akkor jövő Januártól egészen az Áprilisig az iskolai tavaszi szünet utolsó napjáig otthon maradnék. Addig amíg a krizis helyzetnek nem lenne vége, mert télen nem igazán lenne kényelmes haza készülődni ha túlzsúfolt az előtér, és egyben a COVID-19 járvány elleni védekezést is megnehezíti nem szólításra és 2 fővel hagyhatnánk el a munkatermet és mennénk be az öltöző helyiségbe a cuccainkért, és onnan pedig az épületett elhagyva. Míg az ebédeseknél pedig sorban állás helyett az asztalok előtt ülve kapnánk meg az ételhordókat stb.

2020-10-31 18:09:28 +0100

De mivel otthon ápolást végeznek ezért otthon ápolásra szoruló fogyatékossággal élő/tartós beteg személyekkel szemben nem akartam kitolni, és magammal sem akartam kitolni mivel anyagilag nem igazán állók jól rendszeresen hiányozzak a munkahelyemről. Aztán meg a rövidebbet húzzam.

2020-10-31 18:06:39 +0100

Ritkasság, hogy Halloween estéjén telhold van! Ilyen a legenda szerint a máusoknak nagyobb és hatékony a varázs erejük a többi naphoz képest.

Nem tagadom de elküldtem a melegebb éghajlatra azokat az embereket (akkár még az otthon ápolókat is), akik nem bírtak engem és a Petíciómmal együtt, de arra nem voltak képesek ezt privátban megmondták volna nekem, hogy egyszer sem küldjek a csoportjukon belül a Petíciómat. Mert akkor nem küldtem volna el azt.

Minden tisztelettem a számomra kívételes becsületes otthon ápolást vézőknek, akik nem kezeltek le engem privát üzeneten keresztül. Viszont azokkal szemben akik a hátam mögött másokkal szemben valótlanságot állítottak rólam, és evvel más otthon ápolást végző embereket megtévesztve tették azokat szívem szerint feljelentettem volna őket rágalmazásomért és a személyiségi jogom megsértése végett. Mert nem járultam hozzá, hogy az általám lévő címzett kiadja az Admin kérésére a Feladói privát üzenetemet.

2020-10-23 22:27:28 +0200

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201021/megerkezett-a-milliok-altal-vart-nyugdijrendelet-igy-jon-a-plusz-penz-453970

2020-10-19 17:04:01 +0200

Nagyon aggodóm, hogy nem fog emelkedni a fejlesztő foglalkoztatói órabérem ami 2020-ban 3 éve Nettó 396 Ft-os órabért ér. És jó lenne ha 2021-ben több lenne az órabéres fizetésem Nettóban, de attól tartók nem sikerül megnyerni a pályázatot a Szociális intézményes Fejlesztő foglalkoztatói munkahelyemnek. És akkor újabb 3 évig kapnék Nettó 396 Ft-os órabért és legközelebb pályázni csak 2023. nyarán lehetséges a 2024-2026. időszakokra.

Pedig muszáj lenne eljutnom 2021. őszén egy olcsóbb magán fogászaton ahhol jól értenek a paradontológiához is, már mint a fogínysorvadás kezeléséhez is míg a SOTE fogászati klinikákon belül pedig a járóbetegek közül válogatnak, hogy kik mehetnek kezelésre és kik mehetnek a várólistára.

2020-10-02 18:40:08 +0200

https://nepszava.hu/3086076_radar-alatt-az-autistak-es-a-fogyatekosok

Egyetlen egy kívánságom van Autizmussal élő felnőttként, hogy legyen annyi pénzem November elejétől, egészen jövő Március végéig házhoz szállításos ételt tudjak megrendelni Péntekenként. És akkor Péntekenként nem lennék ebédes az érintett hónapokban, a Szociális intézményes munkahelyemen belül.

Mivel a COVID-19 járvány nem fog elmúlni és az öltöző helyiségbe csak 2 fő tartozkodhat egyszerre a akik a kabátjukat és a cuccaikat kihozzák, és az ebéd olykor Péntekenként is késik pedig Péntekenként hamarabb szeretnék haza menni a műszakom lejárta után 12:00 órakor. És nem akarok várni 12:15 percet mire megérkezik az ebéd.

2020-09-28 19:25:06 +0200

https://index.hu/belfold/2018/11/19/hollandia_kerekesszek_jog_abcug/ Ezért mennek sokan külföldre a fogyatékossággal élők közül. Én is elmennék szívem szerint külföldre, ahhol sokkal jobb esélyem lenne Autizmussal élőként még ha Egyetemi Diplomára és Érettségire nem tudom vinni.

2020-09-26 22:05:21 +0200

2020. Szeptember 26-ám már 2 éves a Petícióm és Augusztus 5-én le lett adva az EMMI-hez a Petícióm. De sajnos az EMMI-ből nem vették fel a telefont helyette a COVID-19 tájékoztató szólt a hangposta fiókból.

2020-09-22 22:01:15 +0200

https://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/szuletesnapi-parti-oteves-down-kor-kisfiu/79gb7z2?fbclid=IwAR1kedH3k_FsepKLLmFUfRKGrDQ4uuNP0fdX3fH7F2lDNBqjaJqhBUCdWRI

Szégyen gyalázat, hogy külföldön sem fogadják el az értelmi fogyatékossággal élő embereket, de még az értelmi fogyatékossággal élő gyermekeket sem. 5 éves a Down szindrómás kisfiú de annak ellenére, hogy középsúlyosan értelmi fogyatékossággal született 1-5 éven belül rá fog jönni magától, hogy kiközösítik a vele egykorú társai amiért hozzá nem nagyon jönnek el a születésnapi bulira. És gondolom őt sem hívják meg a társai szünetésnapi bulijára.