Címzett: Szaniszló Sándor
Szúnyoggyérítés környezettudatosan a XVIII. kerületben
Tisztelt XVIII. Kerületi Önkormányzat, Tisztelt Polgármester Úr!
Mi, a XVIII. kerület alulírott lakosai, aggodalommal figyeljük a kerületünkben zajló intenzív, deltametrin hatóanyagú kémiai szúnyoggyérítést.
Bár megértjük, hogy a szúnyogok számának korlátozása fontos lakossági igény, a széles spektrumú kémiai irtószerek alkalmazása beláthatatlan károkat okoz a helyi ökoszisztémában. A deltametrin nem válogat: a szúnyogok mellett elpusztítja a beporzó rovarokat (méheket, pillangókat), a madarak táplálékbázisát, és fokozottan veszélyes a vízi élőlényekre, valamint a háziállatokra is.
Ezért az alábbiakat követeljük a kerület vezetésétől:
Azonnali szemléletváltást: A kerület vezetése a jövőben ne a környezetkárosító kémiai irtást részesítse előnyben.
Átállást a biológiai gyérítésre: Kérjük, hogy a kerület – a modern, környezettudatos európai városokhoz hasonlóan – álljon át a célzott, környezetbarát, biológiai lárvairtásra (bTI baktérium alapú védekezésre).
Lakossági edukációt: Kérjük az önkormányzatot, hogy segítse a lakosokat a magánkertekben található tenyészőhelyek felszámolásában (pl. biológiai lárvairtó tabletták biztosításával, tájékoztató kampányokkal).
Miért fontos?
Óvjuk meg a XVIII. kerület élőlényeit és gyermekeink jövőjét! Kérjük, váltsanak zöldebb alternatívára!