1,000 aláírás gyűlt össze.
Címzett: Országgyűlés
Rendőrmentes iskolát – bilincsek és gumibot helyett emberséges, színvonalas oktatást!

Magyarország kormánya a járványhelyzet leple alatt az ország 500 iskolájában vezetne be új típusú iskolaőrséget. Az iskolai folyosókat hamarosan rendőrbottal, gázsprayvel és bilinccsel felszerelt rendőrségi alkalmazottak róják majd, akik csupán néhány hetes képzést kapnak munkájuk megkezdése előtt. A kormány emellett a hivatalos vagy közfeladatot ellátó személy elleni erőszak büntethetőségének korhatárát 12 évre kívánja leszállítani.
A világban nem példa nélküliek a hasonló intézkedések: az Egyesült Államokban hosszú évtizedek keserű tapasztalata mutatta meg azt, hogy a rendőrök jelenlétével nem csökkent, hanem visszaéléseik miatt épphogy nőtt az erőszak az iskolákban.
Akarjuk-e, hogy mi gyermekeinkre ilyen veszélyek leselkedjenek? Akarjuk-e, hogy az állam potenciális bűnözőkként tekintsen rájuk, s az iskola határain belül erőszakkal fenyegesse őket? Mi a garancia arra, hogy a magyar iskolaőrség nem él majd vissza hatalmával? Akarjuk-e, hogy a kormány a cinkosaivá tegyen minket mindebben – miközben a fennálló helyzet csakis az ő kudarcukat mutatja?
Az iskolaőrség ugyanis csak álmegoldás: a kialakult helyzet annak eredménye, hogy a tanárok az őket és a tanulókat érő kihívásokkal eszközök nélkül kénytelenek szembenézni. Ahol hiánycikk már a kréta vagy a nyomtatópapír is, ott hogy lenne esély a nem megfelelő társas kapcsolatok, a rossz iskolai környezet vagy a társadalmi egyenlőtlenségek okozta problémák kezelésére?
Miért fontos?
Ha egyetért velünk abban, hogy a megoldás nem az iskolaőrségben, hanem a gyerekek iskolai környezetének fejlesztésében, a megfelelően képzett, fizetett és megbecsült pedagógusokban, iskolai szociális munkásokban, iskolapszichológusokban és tanácsadókban, az innovatív civil kezdeményezésekben, a gyermekvédelmi rendszer fejlesztésében, a jó iskolai légkörben rejlik –
– akkor kérjük, írja alá e petíciót. Fordítsa a kormány a mi adóinkat az iskolaőrségnél fontosabb dolgokra: az oktatási problémák tényleges megoldására
Aláírás okai