Ugrás a fő tartalomra

Címzett: Győr Megyei Jogú Város Közgyűlése és Győr város polgármestere

Ne építsék be Győr zöldterületeit!

Tisztelt Döntéshozók! 
A nyilvánosságban megjelent információk szerint a győri Széchenyi István egyetem és az ETO FC Győr egy új iskola létrehozását tervezi egy jelenlegi zöldterületen a Kiskút ligetben 

Úgy gondoljuk, hogy Győr fejlődése nagyon fontos, de nem történhet a meglévő zöldfelületek rovására. 
Nem az oktatás fejlesztése ellen vagyunk. Éppen ellenkezőleg. Egy modern iskola fontos lenne a város számára. Ugyanakkor azt szeretnénk, ha a beruházás számára olyan helyszínt keresnének, amely nem jár a győri zöldterületek csökkentésével. 
A zöldterületek nemcsak pihenőhelyek, hanem az élhető város alapjai is. 

Ezért kérjük Önöket, hogy ne támogassanak olyan beruházást, amely győri zöldterület beépítésével járna, és vizsgáljanak meg alternatív helyszíneket is. 
Győrnek több zöldre van szüksége, nem kevesebbre. 

Miért fontos?

A zöldterületek nem pótolhatók könnyen. Ha egyszer eltűnnek, a következő generációk már nem kapják vissza őket. Nem az iskola megépítése ellen vagyunk. Azt szeretnénk, hogy a beruházás olyan helyen valósuljon meg, ahol nem kell újabb zöldterületet beépíteni.
Győr, Kiskút liget, 9027 Magyarország

Maps © Stamen; Data © OSM and contributors, ODbL

Kategória

Frissítések

2026-05-18 06:47:48 +0200

25 aláírás gyűlt össze.

2026-05-17 20:10:20 +0200

10 aláírás gyűlt össze.