Címzett: Vitézy Dávid

Motorbőgés stop - A nyugodtabb együttélésért

Tisztelt Vitézy Dávid!
Tisztelt Közlekedési Hatóság!

Az utóbbi hónapokban megszaporodtak a városi motorbőgetések; az autózó / motorozó honfitársaink egy része vezetés közben mások nyugalmát figyelmen kívül hagyva, saját örömére bőgeti a járművét, ami sokszor sajnos akár száz méterekkel odébb is hallható és érezhető- függetlenül attól, hogy reggel 6, vagy este 11 óra van. Ez a jelenség Budapest majd minden részén megfigyelhető, és rendkívül zavaró. Ha Önök, és kollégáik a kialakult helyzetet orvosolni tudnák; ha példát és ötleteket tudnának meríteni egyes nyugat-európai országok zajszennyezés megelőzésére irányuló törekvéseiről (pl Ausztria / Svájc / Németország) és sikerülne más mederbe terelni ezt a kifejezetten zavaró jelenséget, azzal (talán nem túlzás azt állítani, hogy) emberek ezreinek, sőt tízezreinek könnyítenének az életén. 
Előre is köszönjük az erőfeszítéseiket.

Miért fontos?

A felesleges zajkeltés, a motorbőgetés egyre több embert zavar. Osztrák, svájci, és német példák alapján meg lehetne fékezni az emberek ezreinek életét megzavaró, öncélú zajszennyezést, amit az utakon közlekedő honfitársaink némelyike okoz.

Kategória