Címzett:
Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere
Kraszna InterCity visszaállítása Budapest—Fehérgyarmat között
A kép illusztráció, AI által generált.
Kraszna InterCity (638/639) leközlekedtetése Budapest-Fehérgyarmat között.
Miért fontos?
Ez volt az egyetlen közvetlen vasúti összeköttetésünk Budapesttel. Egyre többen kezdték el használni a járatot, ami sokkal kényelmesebbé tette a járás lakosainak is a főváros megközelítését (napi 1 vonatpár).