Címzett: dr. Sztana Zoltán - Magyar Közút Nonprofit Zrt. Bács-Kiskun Vármegyei Igazgatóság

Biztonságos utakat a Homokhátságnak!

 
Biztonságos utakat a Homokhátságnak!

Az 52-es út csak a kezdet.

Bács-Kiskun megyében élők nap mint nap olyan főutakon közlekednek, amelyek több szakasza mára méltatlan állapotba került.

Az 51-es, 53-as, 54-es és 55-ös főutak nem mellékutak. Városokat kötnek össze, emberek ezrei járnak rajtuk dolgozni, iskolába, orvoshoz, ezeken közlekednek a mentők, a buszok és az áruszállítók is.

Mégis sok helyen szinte használhatatlanságig tönkrementek és elhasználódtak már ezekk az utak. Kátyúk, töredezett és nyomvályús burkolat, megsüllyedt útszélek és évek óta újra meg újra javított szakaszok nehezítik a közlekedést.

Az 52-es főút hosszú éveken keresztül ugyanezt a problémát jelképezte. Ma viszont már zajlik a felújítása. Mi ennek örülünk. De közben fel kell tennünk a kérdést:

Mi lesz az 51-es, az 53-as, az 54-es és az 55-ös főúttal?

Nem szeretnénk éveket várni arra, hogy ezek az utak a döntéshozók asztalára kerüljenek, ezért azt kérjük dr. Sztana Zoltán - a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Bács-Kiskun vármegyei igazgatójától, hogy tájékoztasson minket, készüljön és kerüljön nyilvánosságra egy konkrét, ütemezett felújítási program az 51-es, 53-as, 54-es és 55-ös főutak kritikus állapotú szakaszaira.

Legyen átlátható:

-- mely szakaszok újulnak meg,
-- milyen sorrendben,
-- és mikorra.

Az 52-es főút megmutatta, hogy el lehet jutni a problémától a tényleges felújításig.

Folytassuk ezt!

Ha Te is rendszeresen használod az 51-es, 53-as, 54-es vagy 55-ös főutat, és szerinted is biztonságos utakra van szüksége a Homokhátságon élőknek, írd alá a petíciót! 

Az 52-esnél már elindult a változás. Mutassuk meg együtt, hogy a térség többi főútja sem várhat még hosszú éveket a valódi megújulásra!

Miért fontos?

 A biztonságos közlekedés nem luxus, hanem alapvető szükséglet. Bács-Kiskun vármegye települései között naponta emberek ezrei közlekednek.
 A rossz, töredezett és nyomvályús burkolat, a kátyúk és a megsüllyedt útszélek nemcsak az autókat teszik tönkre, hanem a közlekedést is veszélyesebbé teszik. Nem szeretnénk megvárni, amíg ezek az utak még rosszabb állapotba kerülnek.

Fontosnak tartjuk, hogy az itt élők tudják, mikor és milyen ütemezésben számíthatnak a térség főútjainak valódi felújítására. 

Bács-Kiskun, Magyarország

Maps © Stamen; Data © OSM and contributors, ODbL

Kategória