Ugrás a fő tartalomra

Címzett: Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke

Álljunk ki együtt a Sugó Tamburazenekar mellett!

Mi, a petíció aláírói, mély csalódottsággal és felháborodással figyeltük, hogy a Mi Hazánk Mozgalom képviselői kivonultak az ülésteremből abban a pillanatban, amikor gyermekek léphettek be a Parlament falai közé, hogy részesei legyenek egy számukra életre szóló történelmi pillanatnak.
Ezek a gyerekek nem politikusok. Nem ellenfelek. Nem ideológiai viták szereplői. Egyszerű fiatalok, akik talán először láthatták belülről az Országházat, és akik számára ez a nap az összetartozásról, a demokráciáról és egy új Magyarország reményéről szólhatott volna. Egy olyan országról, ahol minden ember egyenlő értékkel bír, származástól, helyzettől vagy világnézettől függetlenül.
A kivonulás üzenete azonban nem csak a politikai elitnek szólt, hanem ezeknek a gyerekeknek is. Azt az érzést kelthette bennük, hogy vannak emberek, akiket egyesek nem tartanak méltónak ugyanarra a tiszteletre és figyelemre. Ez különösen fájó egy olyan helyen, amelynek éppen a nemzet egységét kellene képviselnie.
A politikai véleménykülönbség természetes része a demokráciának. A tiltakozás joga minden képviselőt megillet. De amikor gyermekek jelenlétében történik egy ilyen demonstratív gesztus, annak erkölcsi súlya is van. A közélet szereplőinek felelőssége nem ér véget a politikai üzeneteknél — példát is mutatnak a következő generáció számára.
Ezért felszólítjuk a képviselőket, hogy vállaljanak erkölcsi felelősséget tettükért, kérjenek bocsánatot az érintett gyermekektől és családjaiktól, valamint gondolják végig, milyen Magyarország képét közvetítik a jövő nemzedéke felé.

Miért fontos?

Álljunk ki együtt a Sugó Tamburazenekar és azok a gyerekek mellett, akik életük egyik legszebb pillanatát élhették át a Parlamentben.
Egy ilyen napnak az összetartozásról, a tiszteletről és a reményről kellett volna szólnia — nem a megosztottságról. A gyerekek nem politikai ellenfelek. Nem érdemlik meg, hogy egy politikai demonstráció, vagy akár annak látszata árnyékolja be azt az élményt, amire egész életükben emlékezni fognak.
Ez a petíció nem a gyűlöletről szól. Hanem arról, hogy mutassuk meg: Magyarországon sokan vannak, akik kiállnak az emberi méltóság, a tisztelet és a gyermekek jövője mellett.

Kategória

Frissítések

2026-05-11 16:44:39 +0200

500 aláírás gyűlt össze.

2026-05-11 13:14:17 +0200

100 aláírás gyűlt össze.

2026-05-11 11:48:45 +0200

50 aláírás gyűlt össze.

2026-05-11 11:13:44 +0200

25 aláírás gyűlt össze.

2026-05-11 10:56:49 +0200

10 aláírás gyűlt össze.

2026-05-11 10:44:19 +0200

Magyar Péter is felszólalt, facebook oldalán az ügyben!

https://www.facebook.com/share/p/1CT679nhEM/