Címzett: Ágh Péter országgyűlési képviselő és a Nemzeti Választási Bizottság
Tiszta választást Vas vármegyében! Ágh Péter adja vissza a megtévesztéssel szerzett mandátumát!
Tisztelt Ágh Péter! Tisztelt Választási Bizottság!
Alulírott állampolgárok – a demokratikus választások tisztasága és a népszuverenitás elve mellett elkötelezett magyar választópolgárok – az alábbi nyílt követeléssel fordulunk Önökhöz a Vas vármegyei 02. számú választókerületben (Sárvár és környéke) történt események kapcsán.
Kijelentjük, hogy nem tartjuk morálisan és demokratikusan elfogadhatónak a körzet választási eredményét, és felszólítjuk Ágh Pétert, hogy a választók tudatos megtévesztése miatt ne vegye fel mandátumát!
Indoklás:
A 2026. április 12-i országgyűlési választáson a sárvári központú körzetben egy fénykép és valós politikai program nélküli, független „Magyar Péter” nevű jelöltet indítottak. Ez a lépés nyilvánvalóan és bizonyíthatóan a választók összezavarását szolgálta, visszaélve a Tisza Párt elnökének nevével.
A számok bizonyítják a manipulációt:
• Ágh Péter (Fidesz-KDNP) mindössze 248 szavazattal kapott többet, mint a valódi ellenzéki kihívó, a Tisza Párt jelöltje, Strompová Viktória.
• Ugyanebben a körzetben a fiktív „Magyar Péter” jelöltre 909 megtévesztett választó szavazott.
Mivel a „kamujelöltre” leadott voksok száma majdnem négyszerese a két fő jelölt közötti különbségnek, kijelenthető, hogy a választók félrevezetése nélkül a körzet valódi képviselője nem Ágh Péter lenne. Ez a módszer sérti a választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlásra vonatkozó alapelveit.
Követeljük:
1. Ágh Péter tanúsítson politikai önmérsékletet: Ismerje el, hogy győzelme nem a választók többségének valós akaratát tükrözi, és mondjon le mandátumáról!
2. A hatóságok soron kívüli vizsgálatát: Követeljük a fiktív jelölt ajánlóíveinek ellenőrzését a választás rendje elleni bűntett gyanúja miatt!
3. A választási rendszer integritásának védelmét: Nem hagyhatjuk, hogy a „kamujelölt-állítás” rendszerszintű eszközzé váljon a magyar választásokon!
A demokrácia lényege a választók tiszta és világos döntése. Ahol a hatalmat trükkökkel és megtévesztéssel tartják meg, ott a népképviselet sérül.
Kelt: 2026. április 19.
Miért fontos?
Azért indítottam ezt a petíciót, mert hiszek abban, hogy Magyarországon a választók akarata szent, és azt nem lehet politikai trükkökkel felülírni.
A Vas vármegyei 02. számú körzetben (Sárvár és környéke) megtörtént az, amitől minden demokrata tart: egy szándékosan indított, fénykép és program nélküli névrokon jelölt – egy fiktív „Magyar Péter” – 909 szavazatot vont el, miközben a két fő jelölt között mindössze 248 voks döntött.
Ez nem egyszerű győzelem, hanem a választók tudatos megtévesztése. Ha hagyjuk, hogy ez következmények nélkül maradjon, akkor legközelebb bármelyik körzetben, bármelyik jelölttel megtehetik ugyanezt.
Csatlakozz te is, és követeljük együtt:
• Ágh Péter mandátumának visszaadását!
• A „kamujelölt” körüli visszaélések teljes körű kivizsgálását!
• A választások tisztaságának helyreállítását!
Mutassuk meg, hogy a magyar választókat nem lehet büntetlenül átverni! Minden aláírás egy lépés a tisztességes képviselet felé.