Címzett: MTVA - Magyarország új kormánya
Hozzák nyilvánosságra a közmédia feketelistáit!
Az orbáni közmédia műsorvezetői a választások elvesztése után mosolyogva kijelentik, hogy mostantól több alkotót is meghívhatnak a műsorba. Ezt az arcátlanságot nem fogadjuk el. Követeljük, hogy hozzák nyilvánosságra azokat a belsős MTVA-s dokumentumokat, feketelistákat, amik alapján Magyarország művészei (zenészek, írók, költők, filmesek stb) ki voltak tiltva a közmédiából az elmúlt másfél évtizedben. Tudnunk kell majd' 40 évvel a rendszerváltás után, kiket és milyen szempontok alapján zártak el a közmédia nézőitől, a magyar nyilvánosságtól!
Miért fontos?
Új időszak következik, de nem boríthatunk fátylat az Orbán - rendszer 16 évének bűneire. Az MTVA hazugsággyára nemcsak kritikátlanul kiszolgálta a Fidesz - kormányt, hanem letiltotta Magyarország nem fideszes többségét az adóforintokból fenntartott csatornákon való szerepléstől.
Most ez remélhetőleg megváltozik, és egy szabad, kiegyensúlyozott és sokszínű közmédián keresztül ismerheti meg az ország közvéleménye az eseményeket. De ennek a folyamatnak az elején szükséges a szembenézés: hogy történhetett meg az, hogy egy jogállami keretek között hatalomra jutott párt diktatórkus eszközökkel megszállja mindannyiunk rádió és tv-csatornáit.
Kik voltak a döntések mögött?
Kiket tiltottak ki?
Mi volt a kitiltások indoka?
Most ez remélhetőleg megváltozik, és egy szabad, kiegyensúlyozott és sokszínű közmédián keresztül ismerheti meg az ország közvéleménye az eseményeket. De ennek a folyamatnak az elején szükséges a szembenézés: hogy történhetett meg az, hogy egy jogállami keretek között hatalomra jutott párt diktatórkus eszközökkel megszállja mindannyiunk rádió és tv-csatornáit.
Kik voltak a döntések mögött?
Kiket tiltottak ki?
Mi volt a kitiltások indoka?
Támogatás bankkártyával
Támogatási információk
Fizetési szolgáltató: Barion
Fizetési szolgáltató: Barion