Címzett: Kövér László, a Magyar Országgyűlés házelnöke,Szentgyörgyvölgyi Péter, az V. Kerület (Lipótváros) polgármestere, Őrsi Gergely, a II. Kerület polgármestere és Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere.

Térjen vissza a Forradalom Lángja emlékmű a Kossuth Lajos Térre

Tisztelt Kövér László úr, Szentgyörgyvölgyi Péter úr, Őrsi Gergely úr és Karácsony Gergely úr!

Az alábbi sorokban szeretnénk felhívni figyelmüket egy olyan ügyre, amely nemcsak történelmünk fontos részét képezi, hanem az egyesített nemzetünk szimbóluma is. 1996-ban, Göncz Árpád, köztársasági elnök kérésére, Lugossy Mária alkotása, a Forradalom Lángja nevű obeliszk készült el. Ez a fekete színű obeliszk a nemzetünk szívét jelképezi, és az 1956-os forradalom méltó emlékét őrzi.

Az emlékmű megalkotásához a közösség összefogásából született, és mindenki számára ismert volt. Világvezetők koszorúzták meg, és az egész nemzet büszkeségét jelentette. Sajnálatos módon, 2013-ban a Fidesz vezette kormány úgy döntött, hogy áthelyezi az emlékművet a város másik részére. Ez a döntés nem csupán az elhelyezés módját illetően keltette a közvélemény felháborodását, de azt is sugallja, hogy az ország főtere ne az 1956-os forradalom, hanem az 1944 előtti időszak emlékét őrizze.

Ezúton kérjük Önöket, hogy tekintsék át ezt a döntést, és tegyék lehetővé az emlékmű visszahelyezését eredeti helyére, a Kossuth Lajos térre. Az emlékmű nemcsak egy alkotás, hanem az egész nemzet összetartozásának, büszkeségének és történelmének kifejeződése. Az 1956-os forradalomra emlékezni és megőrizni annak szimbólumait nemcsak jogunk, de kötelességünk is.

Kérem, fontolják meg ezt a kérést, és segítsenek visszaadni a Forradalom Lángjának méltó helyét a nemzet szívében.

Tisztelettel:

MacDonald Lachlan Flórián
[email protected]
+36 70 657 7344

Miért fontos?

Ez az ügy fontos, mert az 1956-os forradalom emlékműve, a Forradalom Lángja, nem csupán egy alkotás, hanem a nemzet összetartozásának és büszkeségének szimbóluma. Az emlékmű elmozdítása 2013-ban nem csupán egy fizikai változást hozott, hanem azt a benyomást keltette, hogy az ország vezetése kevésbé értékeli az 1956-os események jelentőségét. Az emlékmű visszahelyezése eredeti helyére, a Kossuth Lajos térre, nemcsak tisztelettel adózik a történelemnek, de erősíti az egész nemzet összetartozását és büszkeségét.

Budapest, Nagy Imre tér, 1027 Magyarország

Maps © Stamen; Data © OSM and contributors, ODbL

Kategória